Otázky a odpovědi - FAQ

Jaké jsou výhody oproti klasickému čipování?

Mobil nebo tablet má v současnosti každý, speciální čtečku čipů ne… Navíc čip pod kůží (bez zaregistrování do nějaké databáze) nezaručí při nalezení psa, že se nakonec pes dostane k majiteli. Je nutné se zaregistrovat nejlépe do několika databází, z nichž některé jsou placené, aby měl pes šanci vrátit se k Vám. Známka Dogntag je také oproti čipu viditelná a v případě jakékoliv závady ji lze opravit případně vyměnit.

Jaké jsou výhody oproti ostatním známkám?

Není nutná výměna známky při změně údajů. Změna, doplňování a rozšiřování informací je možná kdykoliv a odkudkoliv připojením k webovému profilu psa. Známka Dogntag umožňuje doplňující informace týkající se třeba zdravotního stavu psa a informování majitele o lokalizaci psa při načtení známky Dogntag.

Jakým způsobem zjistím ze známky Dogntag informace o nalezeném psu?

Pomocí mobilního telefonu nebo tabletu podporujícího NFC technologii, případně načtením informací z QR kódu přes fotoaparát mobilu (tabletu) pomocí čtečky QR kódů. Je zapotřebí mít internetové připojení. Další možností je zadání unikátního identifikačního čísla na našich webových stránkách.

  • NFC – bezdrátová komunikace mezi známkou Dogntag a zařízením podporující tuto technologii (telefon, tablet); stačí přiložit ke známce
  • QR kód – komunikace zaměřením fotoaparátu u telefonu na kód a použití jednoduché aplikace na čtení QR kódů
  • ID známky – klasické zadání 5-ti místného identifikačního čísla známky na našich stránkách www.dogntag.com

Co vše známka Dogntag nabízí?

Majitel má možnost kdykoliv a odkudkoliv změnit údaje na webovém profilu.

Aktualizování informací při jakékoliv změně údajů (adresa, telefon,…) bez potřeby výměny známky

Profil psa umožňuje sdílet údaje o psu, kontakt na majitele, informace o zdravotním stavu psa (očkování, alergie, atd.), evidenční údaje a další rozšiřující informace o psu

Nálezce má okamžité informace o nalezeném psovi a spojení na majitele přímo v mobilu prostřednictvím internetu.

Při načtení informací přes mobil (tablet) obdrží majitel na e-mail mapu s lokalizací kde byla známka Dogntag načtena.

Přidání fotky psa a vyplnění veškerých informací o psu dovoluje lepší identifikaci psa a v případě zdravotních problémů psa zvláštní zacházení ze strany nálezce.

Budou se rozšiřovat funkce a možnosti využití známky Dogntag?

Ano. V plánu je funkce nadstandardní služby, rozšíření využití profilu psa pro interakci s dalšími majiteli. O všech novinkách budete informováni prostřednictvím e-mailu a informací na webu.

Je složité si zaregistrovat psa po koupi známky Dogntag?

Ne. Spolu s koupí známky získáte i aktivační klíč pro první registraci. Na webových stránkách www.dogntag.cz zmáčknete „Aktivovat“ a poté vyplníte informace pro první přihlášení. Po připojení na Váš profil už záleží pouze na Vás, jaké všechny údaje zadáte.

Jaké údaje mohu zadat do profilu mého psa?

Jaké chcete. Od základních údajů pro pouhé kontaktování v případě nálezu psa až po povahové rysy psa. Nezapomeňte, že čím více údajů zadáte, tím se zvýší šance na rychlejší nalezení psa. Navíc budete mít možnost více využít potenciál známek Dogntag.

Jak funguje geolokace, když známka není nijak napájená a nemá v sobě GPS čip?

Samotný proces geolokace probíhá až při načtení známky. Webový profil se zeptá na polohu a tyto informace jsou poté odesílány na email.

Proč někdy nepřijde mapka, ale informace, že poloha není dostupná?

Každý webový prohlížeč se uživatele, který známku právě načetl, zeptá, zda-li chce povolit sdílení polohy s naší aplikací. Pokud toto povolí, přijde mapka v emailu. Pokud ale tuto možnost nepovolí, nebo na tento dotaz nereaguje, nemáme možnost, jak polohu zjistit a proto odesíláme email s informací, že jsme ji nezjistili.

Ve kterých prohlížečích funguje geolokalizace?

Možnost zjistit polohu pomocí GPS, triangulace nebo wifi sítě nabízí všechny moderní prohlížeče. Níže připojujeme tabulku s vyznačenou podporou jednotlivých verzí prohlížečů:

Jde vypnout zasílání emailů?

Ano, tuto funkci můžete libovolně zapínat a vypínat v administraci známek. Jednoduše klikněte na Upravit u psí známky, kde chcete emaily vypnout a následně v základních údajích klikněte na políčko Zasílat emailová upozornění.

Chodí mě emaily, i přesto, že jsem známku nenačetl.

Tuto funkci aktivují náhodní roboti prohledávající celý internet. Zatím není systém schopný tyto návštěvy odlišit od načtení známky DogNTag a proto se může stát, že vám přijde email i když je pejsek vedle vás (běžně by to nemělo být víc než pár emailů denně), pokud vás tyto emaily obtěžují, můžete si zasílání notifikací vypnout ve správě známek a zapnout jej pouze v případě, že se pejsek ztratí. Na nápravě pracujeme a brzy se nám podaří tyto roboty ze stránek DogNTagů odhánět.

Nevstupujte, slouží jako obrana proti spambotům. Budete zabanováni!